ZWIEBEL QUARTET

ZWIEBEL QUARTET

25. 7. 2021 | 18:00 hod. | Ortodoxná synagóga | Prešov

ZWIEBEL QUARTET
ZWIEBEL QUARTET

Otvárací koncert 9. ročníka ARTIS festivalu komornej hudby je prísľubom nezabudnuteľného večera, na ktorom zaznejú diela plné expresie v inšpirujúcom hudobnom dialógu špičkových slovenských interpretov.

ZWIEBEL QUARTET je komorné zoskupenie pozostávajúce z nástrojového spojenia sláčikového tria a klavíra. Jeho sláčikovú sekciu tvoria traja rodáci a absolventi z Košíc a košického Konzervatória, dnes už významné osobnosti – huslista Marek Zwiebel člen Pavel Haas Quarteta, violista Peter Zwiebel člen Slovenského komorného orchestra, a violončelista Ján Bogdan umelecky pôsobiaci v Izraeli. Známu košickú trojicu interpretov dopĺňa výnimočný slovenský klavirista Ladislav Fančovič.
V ich podaní sa poslucháči môžu tešiť na predvedenie unikátneho jednočasťového klavírneho kvarteta G. Mahlera ( jediného komorného diela skladateľa, ktorý sa celý život venoval výlučne komponovaniu veľkých symfonických diel a vokálnych skladieb), a najslávnejšieho klavírneho kvarteta J. Brahmsa so strhujúcou, do posledného taktu zrýchľujúcou štvrtou časťou v maďarskom čardášovom štýle.

PROGRAM:

Gustav Mahler

Klavírne kvarteto a mol (jednočasťové)
I. Nicht zu schnell

Johannes Brahms

Klavírne kvarteto č.1 g mol, op.25
..I...Allegro
.II...Intermezzo, Allegro, ma non troppo
III..Andante con moto
IV. Rondo alla Zingarese. Presto

Trvanie koncertu: 1 hodina

ÚČINKUJÚCI:
Marek ZWIEBEL husle
Peter ZWIEBEL viola
Ján BOGDAN violončelo
Ladislav FANČOVIČ klavír

VSTUPENKY:
Dospelí – 10 € voľné sedenie
Zľavnený (dôchodcovia, študenti, ZŤP) – 7 € voľné sedenie

Predpredaj: MIC Hlavná 67, Prešov
online: (tootoot.fm)
hodinu pred koncertom na mieste konania podujatia