profil – Marek Zwiebel

Marek Zwiebel

Marek Zwiebel
Marek Zwiebel

pochádza z Košíc. Hru na husle študoval na konzervatóriu v Košiciach, pokračoval na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni, na Vysokej škole múzickým umení v Bratislave a na Hochschule v Luzerne, kde získal Konzertdiplom a Solistendiplom s vyznamenaním. Počas štúdia získaval skúsenosti v Slovenskom komornom orchestri.

Je spoluzakladateľom a v rokoch 2001-08 bol členom sláčikového kvarteta Zwiebel Quartet, následne bol v rokoch 2008-12 členom súboru Quasars Ensemble, s ktorým vystúpil na početných festivaloch.

Ako sólista koncertne spolupracoval s mnohými významnými orchestrami a dirigentmi: Anu Tali, Neeme Järvi, Zsolt Nagy, Kevin Griffiths a ďalší. Uviedol premiéry radu sólových a komorných diel. Od roku 2012 je členom telesa Pavel Haas Quartet, s ktorým koncertuje po celom svete spolu s komornými partnermi ako Sharon Kam, Nicholas Angelich, Boris Giltburg, Denis Kozhukhin, Daniil Trifonov, Maxim Rysanov, Belcea Quartet, Quartetto di Cremona, Dover Quartet a ďalšie. S Pavel Haas Quartet získal rad ocenení za nahrávky ako napríklad Gramophone Award, BBC Award a Classic Prague Award.