Profil – Mira Mäkäräinen

Mira Mäkäräinen (Fínsko)

Mira Mäkäräinen
Mira Mäkäräinen

hre na husliach sa venuje od svojich 3 rokov. Začala študovať na Junior Sibelius Academy (prof. Seppo Tukiainen) a neskôr pokračovala na prestížnej Sibelius Academy v Helsinkách (prof. Janne Malmivaara).

Od roku 2010 študuje vo Viedni na Universät für Musik und Darstellende Kunst (prof. Gerald Schubert). Mira sa zúčastnila kurzov u svetoznámych huslistov, napr. Zakhar Bron, Marco Rizzi, Pavel Vernikov, Hagai Shaham, Tuomas Haapanen a Réka Szilvay.

Účinkovala aj na mnohých koncertoch v domácom Fínsku, ale aj Španielsku, Estónsku, Rakúsku a Švajčiarsku. Ako sólistka účinkovala so Symfonickým orchestrom Kuopio, Komorným orchestrom Sibelius Academy, Jyväskylä Sinfonia a Symphony orchestra Vivo. V roku 2006 vyhrala prvú cenu na husľovej súťaži Jyväskylä. Okrem toho získala aj cenu na celonárodnej husľovej súťaži Kuopio 2010.

V posledných rokoch hrala v mnohých prestížnych mládežníckych orchestroch, napr. Mládežnícky orchester Európskej Únie alebo Verbier Festival Orchestra. Taktiež vystupovala na viacerých európskych hudobných festivaloch – Zermatt Festival (Švajčiarsko) alebo Santander Festival (Španielsko).