Profil – Lana Kuščer

Lana Kuščer

Lana Kuščer
Lana Kuščer

Lana Kuščer sa narodila v Ľubľane, Slovinsko. V súčasnosti žije a umelecky pôsobí v USA. Medzi jej najväčšie úspechy patrí sólo debut v najprestížnejšej koncertnej sále sveta Carnegie Hall v r. 2013. Pravidelne vystupuje na významných koncertných pódiách USA, medzi ktoré patrí Kennedy Center Washington, Boston Symphony Hall, Jones Hall Houston, Davies Symphony Hall a iné. Nedávno interpretovala Brandenburgský koncert J. S. Bacha v Sarasota Opera House na Floride. Ako víťazka medzinárodnej flautovej súťaže v Texase v apríli 2019 interpretovala Koncert pre flautu a orchester J. Iberta so Symfonickým orchestrom University North Texas.
Lana absolvovala recitálové vystúpenia v Rakúsku, Dánsku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Portugalsku, Slovinsku, Holandsku, Číne, Japonsku a Anglicku. Spomedzi týchto medzi najvýznamnejšie patrí sólové vystúpenie na koncerte pre anglickú kráľovskú rodinu v House of Parliament v Londýne a vystúpenie pre pápeža Jána Pavla II. počas jeho návštevy v Slovinsku.
Lana je víťazkou Národnej flautovej súťaže v Slovinsku, medzinárodnej súťaže Per Giovani instrumentisti v Taliansku a medzinárodnej súťaže Elise Meyer v Nemecku. Je držiteľkou prestížneho ocenenia Presser Music Award.
Lana študovala na Kráľovskej hudobnej akadémii v Londýne, kde jej bol za výborné študijné výsledky udelený červený diplom. Neskôr v štúdiách pokračovala na Vysokej hudobnej škole v Hamburgu a na Kráľovskej dánskej hudobnej akadémii, na oboch opäť získala najvyššie možné akademické ocenenia.
V súčasnosti absolvuje doktorandské štúdium na University of Texas.