Profil – Janette Zsigová

Janette Zsigová

Janette Zsigová, soprán. Kredit: Joseph Marčinský
Janette Zsigová

Po absolvovaní Konzervatória v triede Gabriely Šarákovej (1995-2000), v štúdiu pokračovala na Vysokej škole múzických umení (2000-2005).

Už počas štúdia na konzervatóriu sa s úspechom zúčastnila speváckych súťaži. Na Celoslovenskej speváckej súťaži J. Godina vo Vrábľoch získala 3. cenu (1998), na Súťaži študentov slovenských konzervatórií v Žiline 2. cenu (2000) a na Medzinárodnej speváckej súťaži Antonína Dvořáka v Karlových Varoch (Česká republika) 3. cenu (2004).

Po štúdiách pôsobila ako hosť v Slovenskom národnom divadle v Bratislave a Štátnej opere v Prahe.

Okrem piesňovej literatúry má vo svojom repertoári naštudované postavy z opernej tvorby Wolfganga Amadea Mozarta – Despinu z opery Cosi fan tutte (Také sú všetky), prvého chlapca z opery Čarovná flauta, donnu Elvíru z opery Don Giovanni, ďalej rolu Eurydiky z opery Orfeus a Eurydika od Christopha Wilibalda Glucka, prvú žienku z opery Rusalka od Antonína Dvořáka a Micaela z opery Carmen Georges Bizet.

V súčasnosti hosťuje v Štátnom divadle v Košiciach a v Slovenskom národnom divadle v Bratislave. Vystupuje na koncertných pódiách na Slovensku i zahraničí.