Profil – Erik Jámbor

Erik Jámbor

Erik Jámbor
Erik Jámbor

Erik Jámbor (1986) sa narodil v Košiciach, na klavíri začal hrať ako 13-ročný.

Po stredoškolskom štúdiu elektrotechniky (počítačových sietí) v rokoch 2001-05 pokračoval v rokoch 2005-08 na Konzervatóriu Košice/Timonova v štúdiu hry na klavíri v triede M. Draveckej. V rokoch 2008-11 študoval na VŠMU v Bratislave odbor hudobné umenie – hra na klavíri v triede I. Černeckej a následne v rokoch 2011-13 zameranie komorná hra u J. Podhoranského.

V roku 2008 sa stal členom klavírneho kvarteta GEMME pod vedením renomovaného talianskeho klaviristu Enrica Pompiliho, ktoré sa zameriavalo na interpretáciu klavírnych skladieb a transkripcií pre 8 rúk. Počas štúdií na VŠMU bol korepetítorom tanečnej zložky umeleckého súboru Lúčnica a stal sa členom hot-jazzového orchestra Bratislava Hot Serenaders.

V roku 2010 si na pódiu Štátnej filharmónie Košice so Symfonickým orchestrom konzervatória zahral 3. klavírny koncert L. van Beethovena a o dva roky neskôr so ŠFK Klavírny koncert Edvarda Griega. V súčasnosti aktívne spolupracuje s Hudobnou spoločnosťou Hemerkovcov pri uvádzaní novej klavírnej tvorby a prezentuje sa na jej festivalových podujatiach.

V školskom roku 2014/15 sa stal členom pedagogického zboru Konzervatória Košice/Timonova, kde vyučuje hru na klavíri a korepetuje.